Follow

Stydím se. Jsem hloupý a nedohlédl jsem jak zásadní význam mělo kroužkováni kandidátú v koalici Pirátů. Tím jsem pomohl zdecimovat stranu, které věřím. Svědomí mě teď bude hryzat celé funkční období. 😔🏴‍☠️

@stepan Strana neni zdecimovana. Je ve snemovne, pravdepodobne ve vlade, ma spojence mezi politiky i novinari. Vsichni vedi, ze to Pirati proste schytali za celou opozici, protoze se do nich da diky transparentnosti dobre trefovat. Ta transparence je ale stanovisko, ktere by melo zustat nemenne. Vsichni jsou ted mnohem zkusenejsi, tak hlavne tu zkusenost nezahazovat, nenahrazovat naivnim ustrasenym chovanim, zustat konzistentni. Neboj, ono zas bude lip.

@stepan Já to samé. Taky mě to mrzelo, ale příští rok budou komunální volby, tak piráti to dají 💪🏼

@stepan Hale tohle bereme na sebe. Udělali jsme si analýzu, které jsme (většinově) věřili, ale která nedostatečně zhodnotila rizika. Bylo tam víc faktorů, některé jsme v době schvalování koaly ani neznali a blbě se to odhadovalo. Ale celkově jsme to podcenili. Jedeme dál, Piráti umí fungovat z undergroundu! :-)
forum.pirati.cz/viewtopic.php?

@jackc @stepan znovu uspět bude hodně těžké, pokud se z pirátů nestanou opět piráti.. obrat o 180 stupňů je sice možný, ale obávám se, že by nejdřív pirátské špičky musely naplno vidět důvod neúspěchu - a ten fakt nebyl v tom, že by proti pirátům Babiš použil hnojomet..

pokud se však někdo domnívá, že to ten důvod byl, pak právě nevidí ten opravdový důvod a nutně bude následovat trajektorii Milionu chvilek, kterému se podobně povedl neuvěřitelný kousek, ale pak to totálně zabil.. teď už může říkat Roll cokoli, ale už nikdy na Letnou sto tisíc lidí nedostane, ztratil důvěru a už je to jen jízda na mrtvém koni..

stanou se z pirátů zase piráti? mám obavu že ne, že to je Milion chvilek 2.0

@mig @stepan Pokud mám říct hlavní důvod (a viděl jsem různá data a prošli mi rukama v komisi stovky hlasovacích lístků), pak to bylo to, že jsme podcenili, jak moc budeme po těch hnojometech vadit voličům STANu. Naopak našim voličům STAN tolik nevadil, takže neměli důvod ke kroužkování. Hnojomety nás oslabily i společně, ale byly zaměrené specificky na Piráty. A voliči STANu byli zvyklí více kroužkovat už v předcházejících volbách...

@mig @stepan P.S. Když už jsme u těch Milionu chvilek. Oni nám k té koalici výrazně pomohli. A také Ústavní soud, který kdyby rozhodl o půl roku dříve, nemuseli jsme (jak se při jednání o naší koalici vyjádřil jeden kolega) zachraňovat koťátka :-)

@jackc @mig Tak jednoduché to taky není. Spojení do koalice byl i důležitý symbol toho, že jste ochotni najít kompromis pro společné vládnutí. Kategorickým odmítáním spolupráce s některými kontroverzními politiky v minulých volbách jsem vnímal mezi lidmi obraz Pirátů jako strany, která není kompatibilní s nikým.

@stepan @mig Ano, politika není moc exaktní věda (dokud nedojde na počítání mandátů) a dá se na to dívat z různých úhlů :-)

@stepan To nečekal ani tým, co dělal analýzu postupů. Jak mohlo uniknout tohle... to sám nechápu. Spojit nejméně kroužkující a nejvíce kroužkující elektorát. To nemohlo dopadnout jinak. A hnojomety to ještě podpořili. Jde to za náma, těma cca 4/5 pirátů, co to podpořili a pak nedohlédli na konec. A tím neříkám, že by se to nedalo třeba i v té koalici ustát, vědět o tom, že je to až tak vychýlené. A pak by ale celá kampaň a komunikace musela být nastavená úplně jinak. Teď si to musíme odmakat.

Sign in to participate in the conversation
Škorpil's Mastodon

Štěpán Škorpil's personal Mastodon server - instance of federated social network